Potravinářství

Prevence znečištění finálního produktu kovovými částicemi a ochrana technologií jsou hlavním přínosem našich řešení při výrobě potravin.

Kontaminace produktů většími či menšími kovovými částicemi, které se mohou během zpracování dostat i do dětské výživy, ovocných džusů, sušeného mléka, koření, čokolády, mouky, obilí, cukru, mražené zeleniny, může způsobit řadu problémů. Kovové částice znečistí drahé produkty a ohrozí i zdraví konečného spotřebitele nebo nenávratně poškodí technologii a zapříčiní odstávku. Je to spojené s vysokými náklady a také se ztrátou dobré pověsti.

Efektivním řešením je použití našich vysoce sofistikovaných magnetických filtrů a separátorů. Dokáží zachytit i částice z nerez oceli (AISI304, AISI316(L)). Jsou průběžně inovovány ve spolupráci s řízením kvality v potravinářství, aby tak pomáhaly zajistit bezpečnost a hygienu potravin v souladu náročnými standardy (EHEDG, HACCP, ISO).

Chcete si přečíst více? Níže si projděte související dokumenty.

Potřebujete poradit? Napište nám

Související dokumenty

Magnety chrání zdraví lidí i výrobní technologie 

Foto_1_magneticky_filtr_s_dvojitou_stenou_cokolada.jpg

Prevence znečištění finálního produktu

Magnetický filtr s dvojitou stěnou používá horkou vodu k udržení tekutosti materiálů, jako je čokoláda, aby se nesrážely na magnetických tyčích. 

Hygienické provedení

Speciální hygienické varianty magnetického filtru jsou jemně vyleštěny a povrchově upraveny na vnitřním povrchu, aby se zabránilo formování bakterií. Dostupné je provedení v souladu se standardy EHEDG.

Foto_2_magneticky_filtr_hygienicky_CIP_EHEDG_1200x900.jpg

 Foto_3_trubkovy_magnet.jpg

Ochrana technologií

Trubkový magnet je jednoduchým řešením prevence poškození formovacího zařízení, mixérů, drtičů a dalších zařízení nežádoucími železnými částicemi. Instaluje se do potrubních dopravních cest.