Novinky

Síla magnetů a lidí - už 27 let

Síla magnetů a lidí - už 27 let

30. 5. 2021
30. května 1994 se začala psát historie společnosti WAMAG. Již 27 let vyvíjíme a vyrábíme magnetické separátory a filtry. 24 let také spolupracujeme s nizozemským partnerem Goudsmit Magnetics. Díky našemu know-how a inovacím nabízíme zákazníkům po celém světě špičková řešení pro separaci železných i neželezných kovů pomocí neviditelné síly magnetismu.
Celý článek
Magnetické dopravníky pro mezioperační dopravu

Magnetické dopravníky pro mezioperační dopravu

5. 3. 2021
Tři nové magnetické dopravníky pomohou s mezioperační dopravou odstřižků plechů z vysekávacích lisů. Navrhli a vyrobili jsme je pro zákazníka na míru. Vyřešili jsme tím náhradu za stávající, které již neplnily dostatečně svoji funkci. Délka dvou rovných dopravníků je téměř 9 m. Třetí magnetický dopravník, typu "SWAN NECK", má přepravní délku 4,7 m. Kapacita dopravníků je 60 kg/min. Podívejte se na podrobnosti a foto z jejich expedice.
Celý článek
Ultra výkonný permanentní magnetický separátor

Ultra výkonný permanentní magnetický separátor

4. 2. 2021
Ultra výkonný permanentní závěsný separátor vyvinuli naši inženýři. Přenesli magnetickou sílu elektromagnetu do verze separátoru s permanentními magnety. Využití najde tam, kde je potřeba odstraňovat velké množství železných částic z vysoké vrstvy materiálu, která se rychle pohybuje na dopravníku. Magnetický systém je tak silný, že překoná řadu elektromagnetických závěsných separátorů obvykle používaných pro instalaci napříč nad pásy šířky 800–1400 mm (až do 11 kW).
Celý článek
Vzdělávací moduly ve WAMAG – 2021

Vzdělávací moduly ve WAMAG – 2021

1. 2. 2021
Na konci loňského roku nám byla schválena žádost o dotace na vzdělávání. Jedná se o dva moduly. Jeden pro naše konstruktéry, zaměřený na pokročilé funkce systémů Vault a Inventor. Druhý, pro ostatní administrativní pracovníky, se bude zabývat strojírenskými technologiemi a technickou dokumentací v strojírenství.
Celý článek